Rzemieślnicy z gleby.
Wina, które mówią o siedlisku

Nasze wina powstają w winnicach zlokalizowanych na granicy Kotliny Sandomierskiej a Pogórzem Karpackim. To obszar rozciągający się od doliny Wisłoki na zachodzie, w bliskim sąsiedztwie miasta Tarnowa – „polskiego bieguna ciepła”, po krętą dolinę Wisłoka na wschodzie .

Jedna z winnic położona jest we wsi Łęki Dolne. Miejsce to jest odległe od cywilizacyjnego pędu w którym cisza aż kłuje w uszy. Z bliska można podglądać pasące się sarny lub śledzić jastrzębie szybujące na niebie a wieczorem słuchać popisujących się swoim śpiewem ptaków, które zamieszkują  pobliskie zagajniki. Gospodarstwo wciąż rozrasta się i modernizuje przez co prowadzenie winnicy jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Do obsadzenia winoroślą jest tu jeszcze parę hektarów.

Druga winnica swoje siedlisko posiada na południowych peryferiach Dębicy. Jest to miejsce wymarzone dla winnicy, dobrze nasłoneczniony stok o skłonie południowo-zachodnim, do tego dobra gleba, której podstawą stanowi flisz karpacki, niejednorodna, krucha, łatwo rozsypująca się osadowa mieszanina łupków, margli, glin, iłów i piaskowców z dużą zawartością wapnia. To bardzo urokliwe i spokojne miejsce, widać stąd panoramę miasta oraz sąsiednie wzniesienia porośnięte lasem bukowym.

„Wiedza o winie, podobnie jak korzenie winorośli tkwią w glebie, w tym tajemniczym, niezbadanym, niezgłębionym, czarodziejskim tyglu, w płodnym łonie Matki Ziemi”.